top of page

Pechowy Harry z Fip

Paulina nadel

Fundraiser

7 Feb 2023

A few words from the Fundraiser

Pechowy Harruś ma 11 lat i w swoim życiu czystą kartę jeśli chodzi o choroby. Jednak pewnego dnia zauważyliśmy, że nasz żarłoczek nie dokończył kolacji. Następnego dnia nie chciał już w ogóle zjeść śniadania, dlatego natychmiast pojechaliśmy do weterynarza. Na początku podejrzewano u niego zwykłą infekcję, ale kiedy następnego dnia nie było poprawy a kot przestał pić zlecono USG, które wykazało płyn w otrzewnej. Weterynarz natychmiast zlecił test Rivalty'ego, który wyszedł dodatni co skłoniło go do wykonania testu PCR, aby ostatecznie i jednoznacznie potwierdzić FIP. Test PCR wyszedł dodatnio.

Od pierwszych dostrzeżonych objawów do podania pierwszej dawki leku minęło 4 dni. Rokowania nie były najlepsze ze względu na wiek kota. Mimo wszystko nie wyobrażaliśmy sobie nie podjąć walki.

Na początku Harry nie jadł, nie pił, miał problemy z utrzymaniem równowagi, był apatyczny, miał bardzo niską temperaturę ciała 36 stopni - w lecznicy dostawał kroplówki oraz w domu strzykawką Royal Canin Recovery. Po 3 dawce zaczął pić, a po 7 zainteresował się jedzeniem. Jesteśmy świadkami tego, że kuracja przynosi efekty- nie tylko w zachowaniu kota, ale również w wynikach po 10 dawkach. Powtórzyliśmy morfologię, która się ustabilizowała a USG wykazało wchłonięcie płynu w otrzewnej.

Niestety, aby dokończyć terapie Harry musi dostać łącznie 84 dawki - łącznie z regularnymi badaniami kwota oscyluje w granicach 15 tysięcy.

Będziemy bardzo wdzięczni za nawet drobne wpłaty!

Facebook Share
Twitter Share
Linkedin Share

€1,128

raised out of €1,300

14 people have donated to this

Facebook Share
Twitter Share
Linkedin Share
bottom of page